Informace o nás

 

 

 

Vážení návštěvníci,

tyto stránky bych chtěl věnovat rozhlednám a mému putování po těchto krásných stavbách.

 

Všechno začalo v roce 1999, když jsem byl s partou kamarádů v Jeseníkách, kde mě uchvátila krásná kamenná rozhledna Zlatý Chlum.

Od té doby jsem začal vyhlídkové věže vyhledávat. Protože jsem cyklista, rozhledny v okruhu 60 km od města Přelouče, kde bydlím, jsem navštívil na kole. Na vzdálenější místa naší země, jako jsou Krkonoše, Jizerské a Lužické hory, Krušné hory, Orlické hory nebo Beskydy podnikáme rodinné výlety s kamarádem Bohumírem Černým. Jako dopravní prostředek nám slouží Bohoušova Felicie a doprovod nám dělají naše drahé polovičky, moje žena Lenka a Bohoušova manželka Jitka.

 

                V květnu 2007, jsem stál u zrodu rozhlednické skupiny Pivníci, se kterou vyrážíme po rozhlednách především vlakem a naše cesty si vždy okořeníme ochutnávkou regionálního piva. Při jedné z našich výprav, do Ústí nad Labem, kam nás zlákali výhledy z Erbenovy vyhlídky a Větruše, jsme ochutnávali Zlatopramen společně s turistou a přítelem dalekých výhledů panem Františkem Málkem.

S partou Pivníků jsem mimo již zmiňované Ústí nad Labem navštívil například Beroun, Tišnov nebo Jestřebí hory, ale zároveň jsem se podíval na první zahraniční rozhledny, jako Hvozd (Hochwald) v Německu nebo Velkou Sovu (Wielka Sowa) v Polsku. Nápady na tyto výlety vznikají v klubovně Pivníků v restauraci soukromého pivovaru v Medlešicích.

 

                Po získání diamantového odznaku Rozhledník, za 140 navštívených rozhleden, pokračuji dál a razítka, jako potvrzení o návštěvě vyhlídkové věže, dávám do turistického záznamníku Pivníků, kterému říkám platinová nástavba.

 

                O své zážitky a zkušenosti bych se chtěl podělit s lidmi, které rozhledny zajímají stejně jako mě a proto vznikly i tyto stránky.

 

                V Přelouči, dne 29. září 2008                                                                                                                                                                                                                                                                               Emanuel Líbenek

 

Novinky

Rozhledna na Svatém kopečku -Orlí vrch

26.07.2014 13:49
Rozhledna na Svatém kopečku byla postavena v rozmezí let 1972 - 1974. Otevřena byla v roce 1975. Autorem projektu byl architekt Jan Navrátil. Rozhledna se stala dominantou ZOO na Svatém kopečku, která je vidět i z velkých vzdáleností. Dnešní vzhled však rozhledna získala v roce 2000, kdy prošla...

Vznikají nové rozhledny.

01.02.2013 04:42
Vznikají rozhledny nové S návrhem vybudovat rozhlednu a penzion s restaurací na kutnohorském vrchu Kaňk přišel Michal Holík ze společnosti Silnice Čáslav-Holding. Stavět se začala minulý měsíc. "Je to jedno z mála míst, odkud by mohl být pěkný výhled. Myšlenka je už několikaletá, projekt je...

Libereckou výšinu zachránila evropská dotace

01.02.2013 04:22
Liberec, Jizerské hory - Oblíbená výletní restaurace s vyhlídkovou věží prochází konečně zásadní rekonstrukcí. V dohledné době se znovu otevře návštěvníkům. Památka místního významu - hostinec s vyhlídkouvou veží z roku 1901 se dočká rekonstrukce. K dispozici bude ubytování,...

O nás

V této rubrice nejsou žádné články.

O nás

V této rubrice nejsou žádné články.